10.11.2019 Rocznica odzyskania Niepodległości - Uroczystość w Starsbourgu - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

10.11.2019 Rocznica odzyskania Niepodległości - Uroczystość w Starsbourgu

Ebene 2

Święto Niepodległości w Strasburgu

” Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść. Na nich się jeszcze święty ogień żarzy i wy winniście im cześć”. Adam Asnyk

Nasza polonijna wspólnota w Strasburgu oddała cześć tym, którzy na ołtarzu Ojczyzny składali ofiarę z życia walcząc w imię haseł: „za nasza i wasza wolność”, „Bóg, honor, Ojczyzna”.

Centralnym punktem obchodów Święta Niepodległości była Eucharystia, na której zgromadzili się Polacy ze Strasburga i okolic oraz przygranicznych terenów Niemiec.

W uroczystości wzięli udział: ambasador Janusz Stańczyk, stały przedstawiciel Rzeczypospolitej Polski przy Radzie Europy oraz harcerze i sztandary. Uczestniczący zawsze w naszej uroczystości żołnierze stacjonujący w euro korpusie, byli tym razem na ćwiczeniach w Norwegii.  

Na zakończenie Mszy sw. miała miejsce modlitwa w intencji naszej Ojczyzny a następnie odśpiewaliśmy hymn „Boże coś Polskę”.
Nasza uroczystość była przypomnieniem, że tym co pomagało Polakom w trudnych chwilach dziejów naszego narodu zachować wewnętrzną wolność, która była drogą do odzyskania wolności zewnętrznej, była wiara i rodzina. Stąd musimy uczynić wszystko, aby w obecnej rzeczywistości bronić wiary i rodziny, a tam, gdzie dziś żyjemy mamy być świadkami i posłańcami tych wartości.


CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści