Biuletyn parafialny - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Biuletyn parafialny

Biuletyn  informacyjny  26.06.2022 - 30.10.2022
Drodzy parafianie
 
„Bądźcie wdzięczni” (św. Paweł, List do Kolosan 3,15)

Jednym z grzechów, który często umyka naszej uwadze, z którego rzadko się spowiadamy, jest niewdzięczność - zarówno wobec Boga, jak i wobec ludzi.

Koniec roku duszpasterskiego jest wezwaniem do wdzięczności Bogu i ludziom. Pierwszym odruchem serca jest wyrażenie wdzięczności Bogu za dar wiary i Jego obecności w naszym życiu, jak również za świadków wiary, których stawiał i stawia na drodze naszego życia, a dzięki którym nasza wiara może się umacniać i pogłębiać.

Wielkim darem dla naszej wspólnoty jest obecność kapłanów, którzy pomagają wspólnocie na płaszczyźnie duchowej i duszpasterskiej. W niedzielę kończącą rok duszpastersko-katechetyczny, podziękowaliśmy ks. Dawidowi za jego trzyletnią ofiarną posługę w naszej polskiej wspólnocie oraz złożyliśmy życzenia ks. Piotrowi z okazji 20-lecia kapłaństwa. Ks. Piotr otrzymał święcenia kapłańskie 26 maja 2022 roku, a obecnie jako kapelan Eurokorpusu, od 3 lat z zapałem służy naszej polskiej wspólnocie. Dziękuję również za Waszą wdzięczność względem mnie, z okazji 40-lecia moich święceń kapłańskich, które miały miejsce 23 maja 1982.

Księżom Dawidowi i Piotrowi dziękuję za to, że zawsze mogę na nich liczyć, gdy potrzebuję ich pomocy. Życzę im, aby posłuszni natchnieniom Ducha św. i woli Boga, nadal z takim zapałem służyli ludziom i pomagali im w drodze do Boga.


Ks. Ryszard
<
>
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Adoracja-godz.19.00
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30
Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes
9, Rue du Hohwald 67000 Strasbourg
Tel: 03.88.32.31.60

CREATED BY  M. KLOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Porządek Mszy świętych
Adres
Wróć do spisu treści