Informacje różne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Przejdź do treści

Informacje różne

Ebene 2
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus
 
        Przesyłam informację, którą otrzymałem od ks. dr Roberta Czarnowskiego, sekretarza PMK we Francji, dotyczącą Kongresu Rodzin Polonijnych, który z racji pandemii odbędzie się online na komunikatorze Zoom w sobotę 21 listopada 2020 r.
        Pierwszy Kongres odbył się rok temu w La Ferté-sous-Jouarre i zgromadził prawie dwieście osób z całej Europy. Zachęcam do równie licznego udziału również tym razem oraz rozpropagowania informacji na temat tego wydarzenia.
 
       Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać wypełniając formularz, który jest dostępny pod adresem: https://forms.gle/FPJodxVjwDYEG9jV7
Więcej informacji na stronie: www.emigracja.episkopat.pl
Wejść na ta stronę, i nacisnąć pierwsza pozycje: „Kongres Rodzin polonijnych”, i tam będzie formularz zgłoszeniowy: trzeba go wypełnić: adres mailowy -Imię – nazwisko – Francja/Strasburg: to jest rejestracja
Tam jest również w tych wiadomościach poniżej formularza, program Kongresu.
O zgłoszeniu uczestnictwa w Kongresie proszę poinformować ks. Roberta Czarnowskiego. Wystarczy wysłać dwa słowa: „zgłoszenie wysłane” na adres e-mailowy: roberto.czarnowski@gmail.com  lub SMS na telefon komórkowy: +33783742521. Proszę również przesłać wiadomość do mnie. Przy zapisie proszę zaznaczyć: Francja-Strasburg.

Dwa lata temu w naszej parafii odbyło się Sympozjum na temat rodziny. Wzięło w nim udział około 50 osób. Te Kongresy są kontynuacją tego Sympozjum.
 
W załączeniu przesyłam program Kongresu:
 
         Bardzo gorąco zachęcam do wzięcia udziału w Kongresie Rodzin, tym bardziej, że z powodu pandemii nie można uczestniczyć w Mszach św. oraz innych planowanych spotkaniach formacyjnych. Prawdopodobnie nie odbędą się też rekolekcje adwentowe. Jest więc okazja, aby w inny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat małżeństwa i rodziny.
 
         Bardzo proszę, aby w Kongresie wzięli udział kandydaci do sakramentu bierzmowania. Ks. Dawid prześle jeszcze dodatkowe informacje na ten temat zaznaczając, w których konferencjach udział jest szczególnie wskazany. Zachęcam także do uczestniczenia w Kongresie małżonków, rodziców (szczególnie dzieci, które biorą udział w katechezie) oraz młodzież, ale również osoby samotne, dla których problemy poruszane podczas obrad Kongresu są ważne.
 
Niech Pan Bóg Was błogosławi w, a Maryja ma w opiece w tym trudnym czasie kryzysów jakie przeżywa świat, Kościół oraz rodzina.
 
W modlitewnej łączności z Wami
Ks. Ryszard
Modlitwa Ks. Piotra Skargi
 
Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
 


Refleksja na 102. rocznicę odzyskania niepodległości

Z powodu przepisów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa nie będziemy mogli, jak to miało miejsce każdego roku, obchodzić w naszym kościele uroczystości, związanych ze Świętem Niepodległości. Można jednak odwiedzić w tym dniu kościół (w którym jest tradycyjna dekoracja związana z tym świętem) i pomodlić się w intencji ojczyzny (kościół MB z Lourdes jest otwarty w środę od 10.00 do 11.30 oraz od 15.00 do 17.00), lub zorganizować modlitwę w domu, w gronie rodzinnym. Zachęcam również do uczestniczenia w uroczystościach transmitowanych przez telewizję lub Internet...


Ks. RyszardPorządek Mszy świętych.
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30

Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Adres :
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes 9, Rue du Hohwald
67000 Strasbourg
Dojazd: TRAM: B i F Laiterie
Tel: 03.88.32.31.60

Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Wróć do spisu treści