Ogłoszenia - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Ogłoszenia w XIX niedzielę zwykłą – 09 sierpnia 2020 roku

W tym tygodniu, w czwartek (13 sierpnia) o godz. 20.00. nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszam. Msza św., różaniec oraz procesja z figurą fatimską.
W sobotę (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Jest to jednocześnie 100-tna rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msza św. o godz.11.00. Przypominam również, iż zgodnie z naszą polską tradycją będzie poświęcenie ziół i kwiatów – bardzo proszę, aby o tym pamiętać.
O godz. 18.30. zapraszam na różaniec i modlitwę maryjną w języku francusko-polskim ….
W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie św. Maksymiliana (relikwie jego znajdują się w naszym kościele) Msza św. w języku francuskim o 8.30. – obecność relikwii będzie też podkreślona 15.08.
Msza św. w następną niedzielę o godz.11.00.
Wszystkim wyjeżdzającym na wakacyjny odpoczynek życzę dobrej drogi, ubogacenia ducha, owocnych spotkań z bliskimi i szczęśliwego powrotu do parafii. Przybywającym do naszej wspólnoty do swoich bliskich czy na zwiedzanie Alzacji, życzę, owocnego i dobrego pobytu.
Z nadzieją na spotkanie z Wami w następną niedzielę przy stole Eucharystii.
Niech Bóg Was błogosławi, a Maryja ma w opiece.

ks. Ryszard Górski
Przypominam, że możliwość udziału w Mszy św. jest nadal obwarowana wieloma przepisami sanitarnymi, którym musimy się podporządkować. Najważniejsze z nich, które dotyczą wiernych, podaję poniżej:
·       W kościele zostały zaznaczone miejsca, które będzie można zajmować. Osoby z tej samej rodziny mogą usiąść bliżej siebie.
·       Do kościoła wchodzimy w maskach. Nie dotyczy to dzieci poniżej 11 roku życia.
·       Przy wejściu do kościoła konieczna jest dezynfekcja rąk (można mieć przy sobie własny, mały pojemnik, ale jest dostępny duży, parafialny). Konieczna jest również dezynfekcja ławek po każdej Mszy św. Dziękuję wszystkim osobom, które służą tu swoją pomocą.  
·       Po kościele poruszamy się według żółtych strzałek.
·       Kapłan podaje Komunię św. w masce, wcześniej dezynfekując ręce.  Komunia św. jest podawana tylko na rękę. Podchodzimy w odstępach 2 metrów (według znaków na podłodze), kapłan podaje Komunię św. bez dotykania rąk. Uchylamy maskę i spożywamy Ciało Chrystusa. Następnie odchodzimy na swoje miejsce.
·       Kapłan nic nie mówi, podając Komunię św.; przed Komunią św., od ołtarza, mówi: „Ciało Chrystusa”, a przystępujący do Komunii św. odpowiadają: „Amen”.
·       Także ze względów sanitarnych, obecnie nie zbiera się datków podczas Mszy św. Można je złożyć do koszyczków, wychodząc z kościoła.
6-14 sierpnia 2020: nowenna za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele.
6-14 sierpnia 2020: nowenna za wstawiennictwem
 św. Maksymiliana Marii Kolbego,
 którego relikwie znajdują się w naszym kościele.
Modlitwa
 Boże, który nieustannie wspierasz rodzinę ludzką swoim błogosławieństwem i dajesz jej wzory świętości, prosimy Cię, abyśmy wiernie naśladowali wzór Świętego Ojca Maksymiliana i przez szczególne oddanie Niepokalanej szerzyli Królestwo Chrystusowe.
Święty Ojcze Maksymilianie, który z miłości oddałeś życie dla ocalenia bliźniego, w imię tej miłości wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę............., o którą pokornie proszę.
Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu…
Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie ( 3 razy).
Ogłoszenia Polskiej Misji Katolickiej Strasbourg w formie PDF  

Uratuj moją nóżkę!!!

 
Jesteśmy rodzicami adopcyjnymi wspaniałego,
żywiołowego 3-letniego chłopca.
Udało się nam uratować synka przed samotnością w domu dziecka...dalej

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30
Porządek Mszy świętych.
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30

Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Adres :
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes 9, Rue du Hohwald
67000 Strasbourg
Dojazd: TRAM: B i F Laiterie
Tel: 03.88.32.31.60
CREATED WITH MACIEJ KŁOBUCHOWSKI
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Wróć do spisu treści