Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia w I niedzielę Adwentu  – 29 listopada 2020 roku
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy e-mailem lub telefonicznie zgłosili udział w Mszy św. w odpowiedzi na moją informację. Zostały odprawione trzy Msze św. w języku polskim, w następujących godzinach: 10.50, 12.00 i 16.00.  Wzięło w nich udział 105 osób.

 
Jeżeli zarządzenie odnośnie do liczby osób na Mszach św. nie ulegnie zmianie, to w następną niedzielę Msze św. odbędą się o godz.10.50, 12.00 i 16.00. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o zgłoszenie swojego udziału.

 
Tak jak zwykle, w pierwszy piątek miesiąca od godz. 18.30 do 19.15 odbędzie się adoracja, następnie wypominki oraz Msza św. za dusze wymienione w wypominkach.

 
 
W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 9.30.

 
Również w sobotę, tj. 5 grudnia będą przygotowywane w sali parafialnej pierogi z serem i z mięsem, zaś państwo Miturowie przygotują pierogi z kapustą i grzybami. Dochód ze sprzedaży pierogów, podobnie jak makowców zamawianych u Pani Kościńskiej, jest przeznaczony na potrzeby naszej parafii.

 
 
Osoby, które zamówiły pierogi z serem lub z mięsem mogą je odebrać w sobotę, po ich przygotowaniu. O odbiorze pierogów z kapustą i grzybami poinformuję w późniejszym terminie.

 
 
Zapraszam wszystkich chętnych, którzy mogliby w sobotę przybyć i pomóc przygotować pierogi. Zgłoszenia u Pani Iwony lub u mnie.

 
 
Planowane są rekolekcje adwentowe. Ks. Adam Zieliński, który miał je głosić, nie będzie mógł przybyć z powodu przeszkód związanych z pandemią koronawirusa.  Wygłosi je więc ks. płk dr Piotr Majka. Rekolekcje planowane są od 11 do 13 grudnia: w piątek o godz. 18.30, w sobotę o godz. 19.30 oraz w niedzielę podczas Mszy św.  Szczegóły będą podane w następną niedzielę.

 
Zgodnie ze świąteczną tradycją, mimo istniejących przeszkód związanych z pandemią, w dniach 6 i 13 grudnia do dzieci z naszej parafii przyjdzie św. Mikołaj. W związku z tym mam prośbę do rodziców dzieci najmłodszych, tych przed pierwszą Komunią św., aby zechcieli poinformować mnie, czy ich dzieci pragną spotkać się ze św. Mikołajem. Symboliczne paczki z prezentami przygotuje parafia, ale chcielibyśmy wiedzieć, ile paczek należy przygotować.

 
 
Bardzo dziękuję Pani Danucie Wiśniewskiej-Cazals za przygotowanie pięknej dekoracji adwentowej oraz Panu Dariuszowi Kobelisowi za udzieloną pomoc. Dziękuję Panu Ireneuszowi Konarskiemu za dowiezienie gałęzi choinkowych.

 
Dziękuję wszystkim, którzy w okresie, gdy nie można było odprawiać Mszy św. przybywały na modlitwę do kościoła. Dziękuję osobom, które w sobotę przybyły na modlitewne czuwanie w obronie życia dzieci nienarodzonych.

 
Gdyby pojawiły się jeszcze inne pilne informacje, prześlę je drogą e-mailową, a także zostaną one umieszczone na stronie parafii.

 
 
Niech Pan Bóg Was błogosławi, a Maryja ma w swojej opiece, na drodze adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
 
 
                                                                                    Ks. Ryszard
 
Ogłoszenia w PDF

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30
Porządek Mszy świętych.
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30

Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Adres :
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes 9, Rue du Hohwald
67000 Strasbourg
Dojazd: TRAM: B i F Laiterie
Tel: 03.88.32.31.60

Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Wróć do spisu treści