Ogłoszenia - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Ogłoszenia w XIII niedzielę zwykłą – 28 czerwca 2020 roku
W tym tygodniu, w I czwartek miesiąca, o godz. 17.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne (w języku francuskim, a jeżeli będą Polacy - z elementami języka polskiego).
W I piątek miesiąca, o godz. 19.30, Msza św., a przed nią możliwość spowiedzi św.  Od godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie was zapraszam.
W I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 9.30 z modlitwą przed relikwiami św. Maksymiliana.
W następną niedzielę Msza św. o godz.11.00, a po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
W dzisiejszą niedzielę czworo dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom i kapłanom, którzy przygotowali dzieci do tego ważnego wydarzenia oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości poprzez śpiew, sprzątanie kościoła oraz pomoc organizacyjną. Za piękną dekorację dziękuję Pani Danucie Wiśniewskiej-Cazals oraz Pani Magdalenie Wróblewskiej. Za zrobienie zdjęć oraz filmu dziękuję Panu Maciejowi Kłobuchowskiemu.
 
Do tego sakramentu przystąpią kolejne dzieci w niedzielę, 20 września. Będzie to jednocześnie oficjalne zakończenie roku katechezy dla grupy komunijnej.
 
Serdecznie zachęcam rodziców, aby zapisywali dzieci do szkoły polskiej w Strasburgu. Zajęcia w Szkole Polskiej odbywają się raz w tygodniu, w sobotę przed południem. Jest to ośmioletnia szkoła podstawowa, w której realizowany jest uzupełniający program nauczania (3 godziny języka polskiego oraz lekcje wiedzy o Polsce w starszych klasach). Zajęcia organizowane są w budynku Ecole élémentaire Louvois.
 
Na stronie internetowej parafii został zamieszczony nowy biuletyn parafialny. Należy go szukać w zakładce „biuletyn parafialny”.
 
Ponieważ nie było w tym roku kiermaszu oraz przez prawie 3 miesiące składek na tacę, dlatego została skierowana prośba o wsparcie finansowe dla parafii, w której gromadzi się nasza polska wspólnota. Dziękuję gorąco wszystkim, którzy już taką ofiarę złożyli.  
 
Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w niedzielnej Eucharystii. Nasz kościół jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkich, przy zachowaniu przepisów sanitarnych, związanych z utrzymaniem odpowiednich odległości.  
 
Poniżej znajdziecie prośbę o pomoc w sfinansowaniu operacji chorego chłopca Dominika. Za wszelkie oznaki życzliwości serdecznie dziękuję w imieniu jego rodziny.
 
W dniu 19 czerwca (w Uroczystość NSPJ) odwołał Bóg z naszej wspólnoty w 37 roku życia Panią Magdalenę Zytkiewicz.
 
Urodziła się w pierwszy piątek października 1982 roku. Po ukończonych studiach w Polsce, kontynuowała studia oraz naukę języków we Francji.  Po paru latach pracy, jej projekty na życie, w 2017 roku, przerwała choroba nowotworowa, z którą do końca walczyła. Od Wielkanocy 2018 roku starałem się w każdą niedzielę (z wyjątkiem, gdy nie pozwalała na to choroba) udzielać jej Komunii Świętej. Ostatnie tygodnie życia, w czasie pandemii koronawirusa, kiedy przebywała w „Clinique de la Toussaint”, były jej pięknym świadectwem wiary, jakie dawała wobec lekarzy, pielęgniarek i salowych. Od chwili, gdy było to możliwe, codziennie przyjmowała Komunią św., którą jej przynosiłem. Umocniona sakramentem namaszczenia chorych oraz wiatykiem odeszła w pokoju, pogodzona z wolą Boga, do Domu Ojca, otoczona obecnością najbliższych. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, 30 czerwca, o godz. 11.00  w parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Dziękuję wszystkim, również w imieniu mamy i brata, którzy w tym ostatnim etapie życia wspierali ją swoją pomocą, obecnością i modlitwą.
 Z nadzieją na spotkanie z Wami w następną niedzielę przy stole Eucharystii.
 
 

Niech Bóg Was błogosławi, a Maryja ma w opiece.
 

Ks. Ryszard Górski
 
 
Przypominam, że możliwość udziału w Mszy św. jest nadal obwarowana wieloma przepisami sanitarnymi, którym musimy się podporządkować. Najważniejsze z nich, które dotyczą wiernych, podaję poniżej:
 
·       W kościele zostały zaznaczone miejsca, które będzie można zajmować. Osoby z tej samej rodziny mogą usiąść bliżej siebie.
 
·        Do kościoła wchodzimy w maskach. Nie dotyczy to dzieci poniżej 11 roku życia.
 
·       Przy wejściu do kościoła konieczna jest dezynfekcja rąk (można mieć przy sobie własny, mały pojemnik, ale jest dostępny duży, parafialny). Konieczna jest również dezynfekcja ławek po każdej Mszy św. Dziękuję wszystkim osobom, które służą tu swoją pomocą.  
 
·       Po kościele poruszamy się według żółtych strzałek.
 
·       Kapłan podaje Komunię św. w masce, wcześniej dezynfekując ręce.  Komunia św. jest podawana tylko na rękę. Podchodzimy w odstępach 2 metrów (według znaków na podłodze), kapłan podaje Komunię św. bez dotykania rąk. Uchylamy maskę i spożywamy Ciało Chrystusa. Następnie odchodzimy na swoje miejsce.
 
·       Kapłan nic nie mówi, podając Komunię św.; przed Komunią św., od ołtarza, mówi: „Ciało Chrystusa”, a przystępujący do Komunii św. odpowiadają: „Amen”.
 
·       Także ze względów sanitarnych, obecnie nie zbiera się datków podczas Mszy św. Można je złożyć do koszyczków, wychodząc z kościoła.

 

Ogłoszenia Polskiej Misji Katolickiej Strasbourg w formie PDF  

Uratuj moją nóżkę!!!

 
Jesteśmy rodzicami adopcyjnymi wspaniałego,
żywiołowego 3-letniego chłopca.
Udało się nam uratować synka przed samotnością w domu dziecka...dalej

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30
Porządek Mszy świętych.
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30

Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Adres :
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes 9, Rue du Hohwald
67000 Strasbourg
Dojazd: TRAM: B i F Laiterie
Tel: 03.88.32.31.60
CREATED WITH MACIEJ KŁOBUCHOWSKI
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Wróć do spisu treści