Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 roku
Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Adam Zieliński, odbędą się od piątku do niedzieli.

 
W piątek (3 grudnia) o godz. 20.00 Msza Św. z konferencją oraz nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O godz. 19.45 modlitwa za dusze przywoływane w wypominkach.
 
W sobotę (4 grudnia) o godz. 9.30 Msza Św. z konferencją oraz modlitwa przed relikwiami Św. Maksymiliana. O godz. 20.00 nabożeństwo pokutne z konferencją oraz spowiedź św.
 
W niedzielę (5 grudnia) o godz. 11.00 Msza Św. z konferencją. Po Mszy Św. spotkanie Św. Mikołaja z dziećmi, a po nim krótka katecheza i spotkanie dla ministrantów.  
 

 
Zgodnie z tradycją naszej parafii, w niedzielę 5 grudnia, na zakończenie rekolekcji, odbędzie się również oficjalne zakończenie duchowej adopcji dziecka poczętego (chociaż ci, którzy ją podjęli, przepisane modlitwy odmawiają do świąt Bożego Narodzenia).
 

 
Od wtorku rozpoczyna się Nowenna do Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Zachęcam do jej odprawiania w rodzinie lub indywidualnie.
 

 
Serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały wieńce adwentowe oraz tym, którzy je zakupili. Dochód ze sprzedaży wieńców, który jest przeznaczony na potrzeby parafii, wyniósł 212€.
 
Bardzo dziękuję Paniom Danucie Wiśniewskiej-Cazals i Paulinie Kubickiej oraz osobom, które służyły im pomocą, za przygotowanie pięknej dekoracji adwentowej.
 

 
Dziękuję Panom Dariuszowi Kobelisowi, Ireneuszowi Konarskiemu i Maciejowi Kłobuchowskiemu za odnowienie sali, w której mieści się biuro parafialne oraz odbywa katecheza.
 

 
Dziękuję osobom, które przygotowały pierogi z mięsem, Państwu Ewie i Andrzejowi Sosinowi, którzy przygotowali farsz do pierogów oraz tym, którzy je zakupili. Dochód ze sprzedaży, który wyniósł 402€, jest przeznaczony na potrzeby parafii.
 

 
Można jeszcze zamawiać pierogi z kapustą i grzybami, które przygotowują Państwo Renata i Paweł Miturowie.
 

 
Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ogrzewanie kościoła oraz na remonty, niezbędne w naszej parafii. To prawdziwy dar serca. Złożoną ofiarę (począwszy od 10€) można odpisać od podatku. Wydajemy odpowiednie zaświadczenie (reçu fiscal). Należy podać swój adres, a na czeku wskazać jako beneficjenta „Paroisse Notre Dame de Lourdes”. Ofiary można nadal składać. Suma złożonych ofiar zostanie podana w IV niedzielę Adwentu.
 

 
Niech Pan Bóg Was błogosławi a Maryja ma w swojej opiece na drodze adwentowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia

ks. Ryszard Górski

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Adoracja-godz.19.00
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30
Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes
9, Rue du Hohwald 67000 Strasbourg
Tel: 03.88.32.31.60

MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Porządek Mszy świętych
Adres
Wróć do spisu treści