Promyczki Dobra wraz z orkiestrą z Łącka 19.01.2020 - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Promyczki Dobra wraz z orkiestrą z Łącka 19.01.2020

Ebene 2
Promyczki Dobra oraz orkiestra z Łącka
w
PMK Strasbourg 19.01.2020
Prezentacja Fotograficzna oraz Video
Wielką radością było dla naszej polonijnej wspólnoty w Strasburgu goszczenie wśród nas chóru dziecięcego z Nowego Sącza „Promyczki dobra” (działającego od 1991 roku) wraz z ich założycielem jak również kierownikiem ks. Andrzejem Mulką i opiekunką Panią Anną Moszycką oraz orkiestrę im. Tadeusza Moryto z Łącka (powstałą w 1947 roku), z ich dyrygentem dr hab. Stanisławem Strączkiem i opiekunką Panią Anną Gromalą.
 
Swoim występem ubogacili oni ofiarę Mszy sw., a następnie podczas 40 minutowego koncertu pięknym śpiewem kolęd i muzyką przenieśli nasze serca i myśli w ojczyste strony, przywołując rodzinne domy i parafie, w których wielu z nas chwaliło Boga śpiewem kolęd.
 
Gorącą wdzięczność wyrażam wszystkim parafianom, którzy otworzyli swoje domy i mieszkania (w liczbie 23) przyjmując do nich członków chóru i orkiestry. Była to okazja do nawiązania wzajemnych więzi i ubogacenia się tym pięknym spotkaniem.
 
Gorąco dziękuje osobom, które przygotowały posiłek dla 50 gości, a Wiktorii za oprowadzenie grupy po Strasburgu.
 
Panu Maciejowi dziękuję za tak szybkie przygotowanie prezentacji fotograficznej oraz filmu z tego koncertu na naszą stronę parafialną. . .

Ks. Ryszard Górski
CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści