26.01.2020 Niedziela Msza św. a po niej „Jasełka” - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

26.01.2020 Niedziela Msza św. a po niej „Jasełka”

Ebene 2
„Jasełka” w Strasburgu 2020

Tradycyjnie już, w ostatnia niedziele stycznia, po Mszy sw., w polskiej wspólnocie w Strasburgu zostały wystawione „Jasełka” według scenariusza Anny Kalinowskiej.
Historia w nich przedstawiona rozgrywa się w dwóch oddalonych od siebie geograficznie i czasowo miejscach.
Jednym z nich jest Betlejem, gdzie 2000 lat temu na świat przychodzi Jezus, Syn Boży. Do miejsca narodzin udają się pasterze, mędrcy oraz dzieci, aby oddać Mu pokłon. W słowach, które wypowiadają, przewija się myśl, że to co najpiękniejsze i najważniejsze w życiu, to spotkać Jezusa i pójść za Nim.
Drugi akt „Jasełek” rozgrywa się w naszych czasach. W małżeństwie, które snuje swoje życiowe plany i pragnie się dobrze w życiu ustawić, pojawia się niespodziewana wiadomość o poczęciu dziecka. Niestety, ale małżonkowie podejmują decyzje o aborcji. W kolejnej scenie, która rozgrywa się w Wigilie Bożego Narodzenia, małżonkowie prowadzą rozmowę, w której widzimy, jak bardzo po 5 latach po dokonanym zabiegu, odczuwają oni brak dziecka. Skutkiem aborcji jest to, że nie mogą już mieć dzieci. Ich dom jest pusty, a w sercach smutek.  Po refleksji udają się do Domu Dziecka, skąd biorą trojkę dzieci. W ostatniej odsłonie jest przedstawiona, kolejna Wigilia Bożego Narodzenia, ale już z dziećmi adoptowanymi. Mimo, że wyrzuty sumienia pozostają, to jednak te dzieci, które zabrali do siebie, nadają sens i cel ich życiu.
Wielkie uznanie i wdzięczność należą się tym, którzy przygotowali Jasełka oraz zespołowi aktorskiemu, złożonemu z przedstawicieli dzieci, młodzieży i dorosłych oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji i zaplecza technicznego. Po wyjściu z kościoła spotkaliśmy się w radosnej atmosferze w naszej sali parafialnej, przy ciastku przygotowanym przez parafian.
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Adoracja-godz.19.00
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30
Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes
9, Rue du Hohwald 67000 Strasbourg
Tel: 03.88.32.31.60

MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Porządek Mszy świętych
Adres
Wróć do spisu treści