Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna
12 maja 2024 roku
W poniedziałek 13 maja o godz. 20.00 rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie (różaniec, Msza Święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej), które potrwają do 13 października. Nabożeństwo w języku francuskim z elementami języka polskiego. Serdecznie zapraszam.
 
W każdy piątek od godz. 18.30 do 20.00 możliwość spowiedzi świętej oraz prywatnej adoracji w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 
W najbliższą sobotę od godz. 9.30. będzie dzień skupienia oraz I spowiedź święta dla dzieci, które 26 maja przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 
Msza Św. w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja, o godz. 11.00. Po Mszy Świętej katecheza dla wszystkich grup, zaś dla rodziców dzieci, które miały Pierwszą Komunię Świętą rok temu, krótkie spotkanie po Mszy Świętej.
 
W poniedziałek po Święcie Zesłania Ducha Świętego, 20 maja, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Polaków do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Thirenbach. Msza Św. w sanktuarium zostanie odprawiona o godz. 10.30, po której odbędzie się procesja eucharystyczna, a następnie piknik lub możliwość zakupienia posiłku na miejscu. Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce proszę o kontakt ze mną.
 
2 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy Świętej i procesji eucharystycznej odbędzie się festyn parafialny. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie finansowe naszej parafii.
 
Dziękuję wszystkim, którzy przybyli licznie w sobotę, aby lepić pierogi na nasz festyn parafialny. Bardzo dziękuję Pani Magdalenie Wróblewskiej za przygotowanie farszu do pierogów.
 
Ze względów organizacyjnych proszę o zasygnalizowanie swej obecności na festynie Pani Iwonie Kołakowskiej lub Panu Pawłowi Baniowskiemu. Proszę również osoby chętne do przygotowania bigosu oraz ciast na festyn o kontakt z nimi.
 
W tylnej części kościoła został wyłożony biuletyn w języku francuskim i polskim, w którym Rada Ekonomiczna parafii Matki Bożej z Lourdes oraz Polskiej Misji Katolickiej kieruje prośbę o ofiary na potrzeby kościoła oraz jego zaplecza. Ofiary te są wielką pomocą finansową dla parafii, biorąc pod uwagę wzrost cen energii i gazu oraz planowane prace na wieży kościelnej.
 
Dziękuję tym, którzy w tym roku już złożyli ofiarę na kościół, dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób angażują się w życie naszej wspólnoty i troszczą się o piękno kościoła, dziękuję za Waszą obecność, życzliwość oraz za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji parafii.
 
Dziękuję osobom z naszej wspólnoty, które wzięły udział w pielgrzymce zorganizowanej przez wspólnoty naszych parafii francuskich do Wissemburga.
 
Miesiąc maj jest poświęcony Matce Bożej. W każdym dniu maja składamy hołd Maryi poprzez odśpiewanie lub odmówienie Litanii Loretańskiej. Zachęcam do jej odmawiania w rodzinach lub indywidualnie.
 
 
Wszystkim życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego na Mszy Św. o godz. 11.00.
 

ks. Ryszard Górski

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści