Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia I niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2024 roku
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach ze znakomitym polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym prof. Stanisławem Górką: w sobotę w dolnej sali o godz. 20.00 wokół tekstu św. Pawła: "Hymn o miłości" (opartego na wierszach ks. Jana Twardowskiego), a w niedzielę po Mszy Świętej, na spektaklu zatytułowanym „Impresje czasu Oczekiwania”. Tematyka spotkań doskonale wpisywała się w rozpoczęty okres Wielkiego Postu. Dziękuję tym osobom, które przygotowały salę na spotkanie i upiekły ciasta. Za pomoc w przygotowaniu spektakli oraz ich organizacji dziękuję Pani Joannie, siostrze aktora.

W każdy piątek, o godz. 18.00, droga krzyżowa w języku francuskim, a po niej możliwość spowiedzi świętej oraz prywatnej adoracji w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 
Spotkanie formacyjne dla ministrantów w sobotę 24 lutego od godz. 9.30, które rozpocznie się Mszą Świętą. Od godz. 10.15 sprzątanie kościoła.
 
W przyszłą niedzielę, 25 lutego, Msza Św. o godz. 11.00, a po niej katecheza dla grupy do bierzmowania oraz I Komunii Św. Dla dorosłych śpiew „Gorzkich Żali”.
 
Dziękuję Pani Magdzie za dekorację wielkopostną.  
 
Podobnie jak w poprzednich latach, jedną z propozycji na czas Wielkiego Postu może być podjęcie jednego dnia (lub kilku dni) postu ścisłego w ciągu tygodnia (na miarę swoich możliwości: np. o wodzie i chlebie...) w intencji nawrócenia osobistego lub kogoś z Waszych bliskich. Osoba podejmująca taki post może to zaznaczyć na grafiku dostępnym w tylnej części kościoła (nie trzeba podawać nazwiska i imienia, wystarczy tylko zaznaczyć, np. inicjałami, że decyzja została podjęta). Post nie dotyczy niedziel i Świąt. Można również zrezygnować z oglądania telewizji lub korzystania z Internetu. Taki podjęty post, to również droga do budowania wspólnoty w wymiarze duchowym.

Wszystkim życzę owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocy.

ks. Ryszard Górski

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści