Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

uOgłoszenia parafialne – XI niedziela zwykła 13 czerwca 2021 roku
W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, Msza Św. kończąca rok duszpastersko-katechetyczny o godz.11.00. Będzie ona połączona z rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

Podczas Mszy Św. pożegnamy żołnierzy, którzy kończą swoją służbę w Eurokorpusie.
W sobotę, 19 czerwca, spotkanie biblijne z księdzem Piotrem o godz. 14.00.

W czasie wakacji naszą wspólnotę parafialną opuści ks. Karol Węsierski-Tessen. Osoby, które chciałyby jeszcze się z nim spotkać, są zaproszone na wspólne grillowanie w sobotę, 26 czerwca, od godz. 13.00 w Plobsheim, obok plebanii, gdzie mieszka ks. Karol. Serdecznie zapraszam. Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie swej obecności u ks. Karola lub u mnie. Ks. Karola pożegnamy również podczas Mszy Św. 27 czerwca. Osoby, które chciałyby dołączyć się do daru wdzięczności za jego posługę proszone są o kontakt z Panią Iwoną Kołakowską, przewodniczącą Rady Duszpasterskiej.

Dzisiaj siedmioro dzieci z naszej wspólnoty przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dwoje dzieci, które przygotowywały się do niej w naszej parafii, przyjmie ją w Polsce. Dziękując Bogu za ten dzień Pierwszej Komunii Świętej, pragnę również wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie dzieci do przeżycia tej uroczystości.

Dziękuję rodzicom, którzy z powodu pandemii musieli poświęcić więcej czasu i troski, aby odpowiednio przygotować dzieci do dobrego przeżycia Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice nadal muszą przez następne lata pomagać swoim dzieciom w kontynuowaniu tej drogi z Chrystusem i podjąć się uczestniczenia z dzieckiem w Mszy Św. w każdą niedzielę oraz regularnie przyprowadzać je na katechezę, aby mogło ono coraz lepiej poznawać i kochać Boga. To oni, poprzez swoje słowo i przykład, będą dla dziecka drogą i przewodnikami do Boga. Będzie to niejednokrotnie wymagało od nich trudu i wyrzeczeń: umiejętności dokonywania wyborów, rezygnacji z jakiejś przyjemności czy wydarzenia towarzyskiego, poświęcenia swojego czasu i serca, aby pomóc dziecku w tej trudnej w dzisiejszych czasach pielgrzymce wiary i życia.

Gorąco dziękuję ks. Karolowi Węsierskiemu-Tessen, który włożył wiele serca i czasu w przygotowanie tej grupy dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Dziękuję księżom Piotrowi i Dawidowi za ich udział w tych przygotowaniach.

Dziękuję również Pani Marzenie Kawczyńskiej, która w minionym roku prowadziła katechezę dla tych dzieci oraz włączyła się aktywnie w organizację tej uroczystości.

Dziękuję za piękny wystrój kościoła - Pani Danucie Wiśniewskiej-Cazals za kompozycję kwiatową oraz osobom, które przygotowały dekoracje. Dziękuję Panu organiście, chórzystom oraz Paniom Iwonie Kołakowskiej i Anecie Dąbrowskiej za prowadzenie śpiewu z dziećmi, dziękuję też liturgicznej służbie ołtarza. Panu Maciejowi Kłobuchowskiemu dziękuję za czas poświęcony na przygotowanie filmu i wykonanie zdjęć. Wszystkim dziękuję za obecność i modlitwę.
W miesiącu czerwcu zachęcam do indywidualnego lub rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rozpoczęły się zapisy do polskiej szkoły sobotniej (zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 9.00 - 12.15).

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Strasburgu ogłasza nabór na nauczyciela języka polskiego w Sekcji polskiej w liceum oraz nauczyciela języka polskiego w Szkole Polskiej.

Na stronie internetowej szkoły można znaleźć szczegółowe informacje o zapisach uczniów (https://strasburg.orpeg.pl/rekrutacja/) oraz o naborze nauczycieli (https://strasburg.orpeg.pl/2021/04/10/ogloszenie-o-naborze-2/).

Wszystkim życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00

 
 
Ks. Ryszard


Ogłoszenia w PDF

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30
Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 17.30
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30

Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes 9, Rue du Hohwald
67000 Strasbourg
Dojazd: TRAM B - Laiterie
i TRAM F - Porte Blanche
Tel: 03.88.32.31.60

Mission Catholique Polonaise de Strasbourg
Porządek Mszy świętych
Adres
Wróć do spisu treści