Ogłoszenia parafialne Polskiej Misji Katolickiej - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne Polskiej Misji Katolickiej

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 roku
 
Dziękuję wszystkim osobom, które w minioną sobotę pomogły w organizacji i poprowadzeniu dnia skupienia oraz pierwszej spowiedzi świętej dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 
W dniu 31 maja, w środę, w godzinach od 18.30 do 20.00, na zakończenie nabożeństw majowych w naszym kościele Matki Bożej z Lourdes, odbędzie się czuwanie maryjne w języku francuskim, zakończone adoracją Najświętszego Sakramentu, z udziałem Braci i Sióstr z Selestat, ze Wspólnoty Misjonarskiej Matki Bożej.
 
W czerwcu zachęcam do odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa indywidualnie lub w gronie rodzinnym.
 
W I piątek miesiąca, 2 czerwca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00, a następnie Msza św. o godz. 19.30. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej.
 
W I sobotę miesiąca, 3 czerwca, Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. sprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji na I Komunię św. oraz próba liturgiczna dla dzieci.
 
W Uroczystość Trójcy Świętej, 4 czerwca, dziesięcioro dzieci z naszej polskiej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.
 
11 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy Świętej i procesji eucharystycznej odbędzie się festyn parafialny. Ze względów organizacyjnych proszę o zasygnalizowanie swej obecności na festynie Pani Iwonie Kołakowskiej lub Panu Pawłowi Baniowskiemu. Proszę również osoby chętne do przygotowania bigosu oraz ciast na festyn o kontakt z nimi.
 
W tylnej części kościoła został wyłożony biuletyn w języku francuskim i polskim, w którym Rada Ekonomiczna parafii Matki Bożej z Lourdes oraz Polskiej Misji Katolickiej kieruje prośbę o ofiary na potrzeby kościoła oraz jego zaplecza. Ofiary te są wielką pomocą finansową dla parafii, biorąc pod uwagę wzrost cen energii i gazu oraz planowane prace w dolnej sali pod kościołem.
 
 
Dziękuję tym, którzy w tym roku już złożyli ofiarę na kościół, dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób angażują się w funkcjonowanie naszej wspólnoty i troszczą się o piękno kościoła, dziękuję za Waszą obecność, życzliwość oraz za ofiarowane w intencji parafii modlitwy i cierpienia.
 
 
Wszystkim życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia w Uroczystość Trójcy Świętej na Mszy Św. o godz. 11.00.

Ks. Ryszard

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści