Ogłoszenia parafialne Polskiej Misji Katolickiej - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne Polskiej Misji Katolickiej

Ogłoszenia parafialne – XXV niedziela zwykła 24 września 2023 roku
26 września o godz. 12.00 w ośrodku diecezjalnym (27, rue des Juifs) odbędzie się spotkanie przedstawicieli różnych narodowości z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który przypada na ostatnią niedzielę września. Po Mszy św. nastąpi otwarcie wystawy prezentującej sylwetkę jednego wybranego świętego z danego kraju. Z naszej wspólnoty tym świętym będzie Maksymilian Maria Kolbe. Po otwarciu wystawy odbędzie się spotkanie z poczęstunkiem przygotowanym przez każdy uczestniczący kraj. Bardzo proszę o poinformowanie mnie do 25 września, czy chcielibyście być obecni i czy jesteście gotowi przygotować jakieś proste przekąski.

W sobotę 30 września od godz. 9.30 duże sprzątanie kościoła i salek katechetycznych. Gorąco zapraszam chętnych do pomocy, szczególnie rodziców dzieci, które rozpoczynają katechezę.
 
W piątek 29 września o godz. 19.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 
W najbliższą niedzielę, 1 października, Msza Św. o godz. 11.00, podczas której dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają różaniec. Po Mszy Św. katecheza. Ofiary składane na tacę podczas niedzielnej Mszy św. będą przekazane Polskiej Misji Katolickiej we Francji.
 
Po Mszy Świętej zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce do miejsc związanych z korzeniami wiary Alzacji. Planujemy wyruszyć o godz. 13.00 i po dotarciu do kaplicy Maria Altbronn urządzić piknik w jej pobliżu. W razie niesprzyjającej pogody piknik odbędzie się bezpośrednio po Mszy Św. w naszej sali pod kościołem. Trasa pielgrzymki: Sanktuarium Altbronn – kaplica świętego Dionizego (w Wolxheim) – kaplica świętego Armuta (w Wolxheim) – Dompeter (w Avolsheim; najstarszy kościół w Alzacji) – grota Matki Bożej z Lourdes (w Avolsheim) – kościół świętego Ulryka (w Avolsheim). Ze względów organizacyjnych bardzo proszę o poinformowanie mnie lub księdza Macieja, panią Iwonę lub pana Dariusza o udziale w pielgrzymce (do 28 września). Szczegóły programu zostaną zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.
 
W piątek 6 października organizowana jest pielgrzymka do Katedry Najświętszej Marii Panny. O godz. 18.00 Msza Święta w naszym kościele, a o godz. 18.45 wyjście pielgrzymki, która dołączy do parafii Świętego Jana i wspólnie z nią uda się do katedry. O godz. 19.45 spotkanie wszystkich pielgrzymów przed katedrą, a o godz. 20.00 nabożeństwo maryjne w wigilię wspomnienia Matki Bożej Różańcowej.
 
7 i 8 października po Mszy Świętej można będzie zakupić ciasto, pączki, konfitury i kwiaty, aby w ten sposób wesprzeć parafię Bonepoupa w Kamerunie. Taką pomoc świadczymy od dwóch lat. Organizują ją osoby z parafii francuskiej, które pochodzą z Kamerunu. Można również włączyć się w tę pomoc poprzez upieczenie ciasta czy ofiarowanie konfitur.
 
Przypominam, że od września w każdy piątek od 18.30 do 20.00 jest do Waszej dyspozycji Brat Benedikt Drevojanek, ze Wspólnoty Jerozolimskiej. Jest możliwość spowiedzi św. i duchowego prowadzenia po polsku. Korzystajcie z tej okazji, bo coraz trudniej nam, kapłanom, służyć posługą w konfesjonale w niedziele, gdyż nie mamy już księży studentów, a po Mszy Świętej prowadzimy katechezę. Zawsze jestem do waszej dyspozycji w tygodniu przed lub bo Mszy Świętej, jak również można się umówić na osobistą spowiedź świętą.
 
Rodziców dzieci w wieku od pięciu do dziewięciu lat zachęcam do prenumeraty miesięcznika „Promyczek” (w cenie 2€), który jest adresowany do dzieci w tym wieku.
 
Informacje na temat wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października, będzie można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
 
Wszystkim życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia na Mszy Św. w niedzielę, 1 października, o godz. 11.00.


Ks. Ryszard


 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

CREATED BY  M. KŁOBUCHOWSKI
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Wróć do spisu treści