Ogłoszenia parafialne - Polska Misja Katolicka Strasbourg

STRASBOURG
POLSKA MISJA KATOLICKA
MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela zwykła- 16 stycznia 2022 roku
W III Niedzielę Zwykłą, 23 stycznia, Msza Św. o godz. 11.00 w intencji żołnierzy i ich rodzin z okazji przystąpienia Polski, jako państwa ramowego, do Eurokorpusu. Przystąpienie to będzie miało miejsce 25 stycznia br. Po Mszy Świętej katecheza oraz próba „Jasełek”, których wystawienie zostaje przeniesione na ostatnią niedzielę stycznia.

 
 
W najbliższy piątek, o godz. 19.30, spotkanie Rady Duszpasterskiej. Zapraszam wszystkich już zaangażowanych w życie naszej parafii lub pragnących włączyć się do pomocy w jej funkcjonowaniu.

 
Od 18 do 25 stycznia br. będziemy uczestniczyć w „Tygodniu Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan”. Zachęcam do modlitwy w tej ważnej dla całego Kościoła intencji.

 
Gorąco dziękuję wszystkim, którzy złożyli w minionym roku ofiary na ogrzewanie kościoła. Wspólnota polska złożyła 6830€, a wspólnota francuska - 5056€.
 
To bardzo duża ofiarność, wyrażająca prawdziwą troskę o nasz wspólny kościół i jego zaplecze, gdzie gromadzimy się już od 32 lat.
 
Dziękuję również tym wszystkim, którzy angażują się w różne działania wspomagające parafię, tj. wykonywanie prac remontowych (szczególnie dziękuję grupie, która pomaga w soboty), katechizację, tworzenie pięknych aranżacji kwiatowych, przygotowywanych na wszystkie niedziele roku liturgicznego oraz dekoracji okolicznościowych, sprzątanie kościoła, prowadzenie strony internetowej naszej parafii i składanie ofiar na cele charytatywne. Dziękuję również tym, którzy ofiarowują swoje modlitwy i cierpienia za kościół i parafię.

 
Katolicki Uniwersytet Lubelski wznawia studia dla rodaków we Francji. Obecnie, do końca stycznia, Polska Misja Katolicka prowadzi sondaż, aby sprecyzować liczbę kandydatów na ten profil studiów, które chcieliby podjąć rodacy mieszkający we Francji. Po szczegółowe informacje można zgłaszać się do mnie w niedziele, do zakrystii, lub drogą mailową czy telefoniczną.

 
Wszystkim życzę dobrego tygodnia i do zobaczenia w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00.


ks. Ryszard Górski

 Utworzenie polskojęzycznej Grupy AA „Wdzięczność”
 Gdzie?  Przy poradni odwykowej / Fachstelle Sucht Rastatt
Kaiser Str. 20, 76437 Rastatt  / naprzeciw parkingu „ Marktplatz “
Kiedy?:   w każdy wtorek od godz. 19:30 – 21:30

Msze św. w języku polskim:

Niedziele i uroczystości - godz. 11.00
Pierwszy piątek miesiąca - godz. 19.30
Adoracja-godz.19.00
Pierwsza sobota miesiąca - godz. 9.30
Msze św. w języku francuskim:
Niedziele i uroczystości - 9.45
Każdego 13-go dnia miesiąca - godz. 20.00
Polska Misja Katolicka w Strasburgu
ks. Ryszard Górski
Siedziba: Parafia Notre Dame de Lourdes
9, Rue du Hohwald 67000 Strasbourg
Tel: 03.88.32.31.60

MISSION CATHOLIQUE POLONAISE DE STRASBOURG
Porządek Mszy świętych
Adres
Wróć do spisu treści